Uusi hallitus ja uudet toiminnot

SEY Savonlinna ry eli Savonlinnan eläinsuojeluyhdistys on tehnyt vuosikokouksessaan 25.4. valinnat uuteen hallitukseen. Puheenjohtajana jatkaa Minna Särkkä ja rahastonhoitajana Mirjam Kosunen. Uudeksi varapuheenjohtajaksi valittiin Margit Hautasaari ja sihteeriksi Heidi Juuti. Hallituksen muina jäseninä ovat Leena Lauronen, Antti Mustonen ja Marja-Liisa Kotro. Varajäseniksi valittiin Sirpa Vaalamäki ja Veera Kamaja.

Hallituksen entinen jäsen Esa Juuti valittiin yhdistyksen toiminnantarkastajaksi.

Yhdistyksen vuosikertomus 2016 ja toimintasuunnitelma tälle vuodelle löytyvät tästä ajankohtaiset-osiosta.

Yhdistyksen tuleva toiminta tarkentuu esim. Eläinten viikon osalta myöhemmin. Aiheena ovat luonnonvaraiset eläimet ja siihen liittyen olemme kaavailleet yhdissä Savonlinnan Nuorisoverstaan kanssa mm. siilien talvehtimispesien rakentamista.

Toivotamme kaikki eläinten hyvinvoinnista kiinnostuneet mukaan toimintaamme!